Susumu RL1220S-R13-F
RL1220S-R13-F picture photo
Mfg. Part Number
RL1220S-R13-F
Brief Description
RES SMD 0.13 OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
RL1220S-R13-F.pdf
Availability of RL1220S-R13-F
QUANTITY
RL1220S-R13-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL1220S-R13-F
Internal Part NumberEIS-RL1220S-R13-F
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.13
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL1220S-R13-F
Related LinksRL1220, RL1220S-R13-F Datasheet, Susumu Distributor
RL1220S-R13-F Details Description
Related parts for RL1220S-R13-F
TERM PC TEST POINT SLOT .413"L datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV RATIO 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS VERT .156" GLD datasheet.pdf
CONN RING UNINS 22-24AWG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 4.096MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf