Susumu RL1220S-R20-F
RL1220S-R20-F picture photo
Mfg. Part Number
RL1220S-R20-F
Brief Description
RES SMD 0.2 OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
RL1220S-R20-F.pdf
Availability of RL1220S-R20-F
QUANTITY
RL1220S-R20-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL1220S-R20-F
Internal Part NumberEIS-RL1220S-R20-F
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL1220S-R20-F
Related LinksRL1220, RL1220S-R20-F Datasheet, Susumu Distributor
RL1220S-R20-F Details Description
Related parts for RL1220S-R20-F
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MULTIPLEXER QUAD 2-INP 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 31.6K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 10% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
AIR CYLINDER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 31POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf