Susumu RL1220T-R091-J
RL1220T-R091-J picture photo
Mfg. Part Number
RL1220T-R091-J
Brief Description
RES SMD 0.091 OHM 5% 1/4W 0805
Datasheet Download
RL1220T-R091-J.pdf
Availability of RL1220T-R091-J
QUANTITY
RL1220T-R091-J Order Process
Ship out your order
Specifications of RL1220T-R091-J
Internal Part NumberEIS-RL1220T-R091-J
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.091
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL1220T-R091-J
Related LinksRL1220T, RL1220T-R091-J Datasheet, Susumu Distributor
RL1220T-R091-J Details Description
Related parts for RL1220T-R091-J
MOSFET N-CH 60V 45A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CML LOW 50PPM datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 800MA 58 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 5MHZ 8MLP datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS .100" GOLD datasheet.pdf
CONN SOCKET 72POS 4ROW R/A GOLD datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 15POS datasheet.pdf
BIN BOX OPEN PLASTEK 18X12X4 datasheet.pdf
Quad 350 MHz 24 V Amplifier IC datasheet.pdf