Susumu RL1220T-R47-G
RL1220T-R47-G picture photo
Mfg. Part Number
RL1220T-R47-G
Brief Description
RES SMD 0.47 OHM 2% 1/3W 0805
Datasheet Download
RL1220T-R47-G.pdf
Availability of RL1220T-R47-G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RL1220T-R47-G Order Process
Ship out your order
Specifications of RL1220T-R47-G
Internal Part NumberEIS-RL1220T-R47-G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.47
Tolerance±2%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL1220T-R47-G
Related LinksRL1220, RL1220T-R47-G Datasheet, Susumu Distributor
RL1220T-R47-G Details Description
Related parts for RL1220T-R47-G
IC REG BOOST ADJ/PROG 0.8A 8UMAX datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 70POS DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC PWR MNGMNT CELL/PCS 28-LLP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 5% 20V 1206 datasheet.pdf
OSC XO 1.24416GHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 2% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 960MA 210 MOHM datasheet.pdf