Susumu RL1632R-R150-F
RL1632R-R150-F picture photo
Mfg. Part Number
RL1632R-R150-F
Brief Description
RES SMD 0.15 OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
RL1632R-R150-F.pdf
Availability of RL1632R-R150-F
QUANTITY
RL1632R-R150-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL1632R-R150-F
Internal Part NumberEIS-RL1632R-R150-F
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.15
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL1632R-R150-F
Related LinksRL1632R, RL1632R-R150-F Datasheet, Susumu Distributor
RL1632R-R150-F Details Description
Related parts for RL1632R-R150-F
IC POT DUAL ADDRESS 10K 16-DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 3.83KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MUX 2:1 PECL/ECL 3GHZ 8-MLF datasheet.pdf
CONV DC/DC 3A 4.5-28VIN 3.3V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf