Susumu RL1632R-R390-F
RL1632R-R390-F picture photo
Mfg. Part Number
RL1632R-R390-F
Brief Description
RES SMD 0.39 OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
RL1632R-R390-F.pdf
Availability of RL1632R-R390-F
QUANTITY
RL1632R-R390-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL1632R-R390-F
Internal Part NumberEIS-RL1632R-R390-F
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.39
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL1632R-R390-F
Related LinksRL1632R, RL1632R-R390-F Datasheet, Susumu Distributor
RL1632R-R390-F Details Description
Related parts for RL1632R-R390-F
RES SMD 221 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 3A SMB datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS R/A THRU HO datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
IC DRVR TRANSFORMER 1W 8UMAX datasheet.pdf
9 POS HOOD datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 4V X7S 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 29 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf