Susumu RL1632S-R047-F
RL1632S-R047-F picture photo
Mfg. Part Number
RL1632S-R047-F
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.047 OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
RL1632S-R047-F.pdf
Availability of RL1632S-R047-F
QUANTITY
RL1632S-R047-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL1632S-R047-F
Internal Part NumberEIS-RL1632S-R047-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRL Current Sense Resistors
Featured ProductRL Series - Low Resistance Current Sensors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.047
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL1632S-R047-F
Related LinksRL1632S, RL1632S-R047-F Datasheet, Susumu Distributor
RL1632S-R047-F Details Description
Related parts for RL1632S-R047-F
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
KIT ADAPTER TEST LEAD STRAY VOLT datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 30W D 24TSSOP datasheet.pdf
SELF ADHESIVE MARKER CARD 1-25 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
HTR 45W LNG CHS TP BLK 4033SBK datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T412 datasheet.pdf
COMPACT SMT JUMPER datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf