Bourns Inc. RL187-223J-RC
RL187-223J-RC picture photo
Mfg. Part Number
RL187-223J-RC
Brief Description
FIXED IND 22MH 30MA 80 OHM TH
Datasheet Download
RL187-223J-RC.pdf
Availability of RL187-223J-RC
QUANTITY
RL187-223J-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of RL187-223J-RC
Internal Part NumberEIS-RL187-223J-RC
Material - CoreFerrite
Inductance22mH
Tolerance±5%
Current Rating30mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)80 Ohm Max
Q @ Freq100 @ 79.6kHz
Frequency - Self Resonant300kHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test79.6kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.441" (11.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL187-223J-RC
Related LinksRL187-, RL187-223J-RC Datasheet, Bourns Inc. Distributor
RL187-223J-RC Details Description
Related parts for RL187-223J-RC
IC SUPERVISOR ACTIVE LOW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 53MM datasheet.pdf
OVERCURRENT RELAY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 54POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP POLY 0.47UF 20% 35V SMD datasheet.pdf