Vishay/Dale RL20S133GB14
RL20S133GB14 picture photo
Mfg. Part Number
RL20S133GB14
Brief Description
RES 13K OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
RL20S133GB14.pdf
Availability of RL20S133GB14
QUANTITY
RL20S133GB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RL20S133GB14
Internal Part NumberEIS-RL20S133GB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-22684/02, RL20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL20S133GB14
Related LinksRL20S1, RL20S133GB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL20S133GB14 Details Description
Related parts for RL20S133GB14
3 PIN MATING HARDWAR datasheet.pdf
BERGSTIK HDR DR SMT datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHMS WIRE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CAP CER 270PF 3KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
500 PPR datasheet.pdf
10POS SIL VERTICAL PIN HEADER datasheet.pdf
HPP V4 POWER EI-PFT 48V/12A 4P T datasheet.pdf
SR BTS WWEXTR 10 ASY datasheet.pdf
LED COB WHT 26.5MM 3000K 80CRI datasheet.pdf
OSC XO 4.5MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf