Vishay/Dale RL20S133JBSL
RL20S133JBSL picture photo
Mfg. Part Number
RL20S133JBSL
Brief Description
RES 13K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
RL20S133JBSL.pdf
Availability of RL20S133JBSL
QUANTITY
RL20S133JBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RL20S133JBSL
Internal Part NumberEIS-RL20S133JBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-22684/02, RL20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL20S133JBSL
Related LinksRL20S1, RL20S133JBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL20S133JBSL Details Description
Related parts for RL20S133JBSL
CONN SIM/SAM CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
IC 4DVR/0RCVR RS-232 5V 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BOOST 1.5V 1.3A 10-MSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
04 MALE CRIMP L/BORE F/LATCHED datasheet.pdf
RJI CABLE AWG 22/7 PCRA IP20/3 datasheet.pdf
RES ARRAY 22 RES 4.7K OHM 24DRT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf