Vishay/Dale RL20S134JB14
RL20S134JB14 picture photo
Mfg. Part Number
RL20S134JB14
Brief Description
RES 130K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
RL20S134JB14.pdf
Availability of RL20S134JB14
QUANTITY
RL20S134JB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RL20S134JB14
Internal Part NumberEIS-RL20S134JB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-22684/02, RL20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure Rate-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL20S134JB14
Related LinksRL20S1, RL20S134JB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL20S134JB14 Details Description
Related parts for RL20S134JB14
IC DUAL DIFF LINE DRIVER 16-SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC BUCK CONTROLLER 28-ETSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 64.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.100 34 POS datasheet.pdf
CONN RCPT 80POS 1.27MM GOLD T/H datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 1600VDC datasheet.pdf