Vishay/Dale RL20S431GBSL
RL20S431GBSL picture photo
Mfg. Part Number
RL20S431GBSL
Brief Description
RES 430 OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
RL20S431GBSL.pdf
Availability of RL20S431GBSL
QUANTITY
RL20S431GBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RL20S431GBSL
Internal Part NumberEIS-RL20S431GBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)430
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL20S431GBSL
Related LinksRL20S4, RL20S431GBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL20S431GBSL Details Description
Related parts for RL20S431GBSL
IC REG CTRLR BST PWM SOT-89-3 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
FILTER PERFORM MED W/CHOKE 8A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 5POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V CH 0603 datasheet.pdf
IC MIXER UPCONV/DOWNCONV QFN datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 1000MM X 1750 datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf