Vishay/Dale RL20S623GB14
RL20S623GB14 picture photo
Mfg. Part Number
RL20S623GB14
Brief Description
RES 62K OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
RL20S623GB14.pdf
Availability of RL20S623GB14
QUANTITY
RL20S623GB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RL20S623GB14
Internal Part NumberEIS-RL20S623GB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-22684/02, RL20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL20S623GB14
Related LinksRL20S6, RL20S623GB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL20S623GB14 Details Description
Related parts for RL20S623GB14
LED BAR GRAPH 10SEG HE RED datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 15POS .156 GREEN datasheet.pdf
CAP CER 470PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100" R/A GOLD datasheet.pdf
IC RS232 LINE DVR/RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR L6563(100W) datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 770MA 459 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
SCR 600V 15A TO220 ISO datasheet.pdf
BOX S STEEL 12.05"L X 12.05"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.6A 660 MOHM SMD datasheet.pdf