Susumu RL3264L4-R005-F
RL3264L4-R005-F picture photo
Mfg. Part Number
RL3264L4-R005-F
Brief Description
RES SMD 0.005 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
RL3264L4-R005-F.pdf
Availability of RL3264L4-R005-F
QUANTITY
RL3264L4-R005-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL3264L4-R005-F
Internal Part NumberEIS-RL3264L4-R005-F
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.005
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL3264L4-R005-F
Related LinksRL3264L, RL3264L4-R005-F Datasheet, Susumu Distributor
RL3264L4-R005-F Details Description
Related parts for RL3264L4-R005-F
TRANS NPN 50V 0.1A SSSMINI3P datasheet.pdf
SWITCH REED SPDT 1.5A 60-70 A/T datasheet.pdf
TAS5162DDV6EVM2 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT datasheet.pdf
PMI BASE 11/16 T-3 1/4 BAYO QC datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 570MA 70 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.013UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf