Susumu RL3264L4-R047-F
RL3264L4-R047-F picture photo
Mfg. Part Number
RL3264L4-R047-F
Brief Description
RES SMD 0.047 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
RL3264L4-R047-F.pdf
Availability of RL3264L4-R047-F
QUANTITY
RL3264L4-R047-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL3264L4-R047-F
Internal Part NumberEIS-RL3264L4-R047-F
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.047
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL3264L4-R047-F
Related LinksRL3264L, RL3264L4-R047-F Datasheet, Susumu Distributor
RL3264L4-R047-F Details Description
Related parts for RL3264L4-R047-F
CASE PLSTC YLW 28.31"L X 22.33"W datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK 11CKT datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 200V C0G 0805 datasheet.pdf