Susumu RL3264R-R120-F
RL3264R-R120-F picture photo
Mfg. Part Number
RL3264R-R120-F
Brief Description
RES SMD 0.12 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
RL3264R-R120-F.pdf
Availability of RL3264R-R120-F
QUANTITY
RL3264R-R120-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL3264R-R120-F
Internal Part NumberEIS-RL3264R-R120-F
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.12
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL3264R-R120-F
Related LinksRL3264R, RL3264R-R120-F Datasheet, Susumu Distributor
RL3264R-R120-F Details Description
Related parts for RL3264R-R120-F
JUMPER-H1507TR/A3049W/X 10" datasheet.pdf
TIE S-LOCK 304 ST/ST 100# 14.3" datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 530 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf