Susumu RL3264R-R820-F
RL3264R-R820-F picture photo
Mfg. Part Number
RL3264R-R820-F
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.82 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
RL3264R-R820-F.pdf
Availability of RL3264R-R820-F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RL3264R-R820-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL3264R-R820-F
Internal Part NumberEIS-RL3264R-R820-F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.82
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL3264R-R820-F
Related LinksRL3264R, RL3264R-R820-F Datasheet, Susumu Distributor
RL3264R-R820-F Details Description
Related parts for RL3264R-R820-F
CONN RECEPT 64POS IDC VERT GOLD datasheet.pdf
SENSOR GEARTOOTH W/FLNG 12" WIRE datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 300KSPS 24-QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 13 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf