Susumu RL3264S-R039-F
RL3264S-R039-F picture photo
Mfg. Part Number
RL3264S-R039-F
Brief Description
RES SMD 0.039 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
RL3264S-R039-F.pdf
Availability of RL3264S-R039-F
QUANTITY
RL3264S-R039-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL3264S-R039-F
Internal Part NumberEIS-RL3264S-R039-F
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.039
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL3264S-R039-F
Related LinksRL3264S, RL3264S-R039-F Datasheet, Susumu Distributor
RL3264S-R039-F Details Description
Related parts for RL3264S-R039-F
IC DRIVER HALF-BRIDGE 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 300MA 300 MOHM datasheet.pdf
TRANS NPN 17.5V 4A E-LINE datasheet.pdf
IC OP AMP 85MHZ R-R 20-TSSOP datasheet.pdf
VARISTOR 324V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CABLE 8COND 12AWG BLACK 250' datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MACHINE CRIMP ACCY datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf