Susumu RL3720WS-R15-G
RL3720WS-R15-G picture photo
Mfg. Part Number
RL3720WS-R15-G
Brief Description
RES SMD 0.15 OHM 2% 1W 0815
Datasheet Download
RL3720WS-R15-G.pdf
Availability of RL3720WS-R15-G
QUANTITY
RL3720WS-R15-G Order Process
Ship out your order
Specifications of RL3720WS-R15-G
Internal Part NumberEIS-RL3720WS-R15-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRL Current Sense Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.15
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseWide 1508 (3720 Metric), 0815
Supplier Device Package0815
Size / Dimension0.079" L x 0.148" W (2.00mm x 3.75mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL3720WS-R15-G
Related LinksRL3720W, RL3720WS-R15-G Datasheet, Susumu Distributor
RL3720WS-R15-G Details Description
Related parts for RL3720WS-R15-G
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
IC BUFFER/DRIVER HEX 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 402K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
H48-6G SIP 0.3MM W/ADH datasheet.pdf
CONN HDR 29POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0027UF RADIAL datasheet.pdf