Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) RL5020-2K-100-480-PTO
RL5020-2K-100-480-PTO picture photo
Mfg. Part Number
RL5020-2K-100-480-PTO
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
THERMISTOR PTC 480V 2K OHM 100C
Datasheet Download
RL5020-2K-100-480-PTO.pdf
Availability of RL5020-2K-100-480-PTO
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RL5020-2K-100-480-PTO Order Process
Ship out your order
Specifications of RL5020-2K-100-480-PTO
Internal Part NumberEIS-RL5020-2K-100-480-PTO
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesPTO
PackagingBulk
Voltage - Max480V
Current - Max-
Current - Hold (Ih) (Max)-
Current - Trip (It)-
R Min/Max-
Time to Trip-
Package / CaseRadial, Disc
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL5020-2K-100-480-PTO
RL5020-2K-100-480-PTO Details Description
Related parts for RL5020-2K-100-480-PTO
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 64A D2PAK datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 604K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN SPADE 16-14AWG #6 PIDG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 48POS SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf