Bourns Inc. RL622-333K-RC
RL622-333K-RC picture photo
Mfg. Part Number
RL622-333K-RC
Brief Description
FIXED IND 33MH 30MA 70 OHM TH
Datasheet Download
RL622-333K-RC.pdf
Availability of RL622-333K-RC
QUANTITY
RL622-333K-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of RL622-333K-RC
Internal Part NumberEIS-RL622-333K-RC
Material - CoreFerrite
Inductance33mH
Tolerance±10%
Current Rating30mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)70 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 79.6kHz
Frequency - Self Resonant100kHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test79.6kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL622-333K-RC
Related LinksRL622-, RL622-333K-RC Datasheet, Bourns Inc. Distributor
RL622-333K-RC Details Description
Related parts for RL622-333K-RC
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf