Bourns Inc. RL622-823K-RC
RL622-823K-RC picture photo
Mfg. Part Number
RL622-823K-RC
Brief Description
FIXED IND 82MH 20MA 212 OHM TH
Datasheet Download
RL622-823K-RC.pdf
Availability of RL622-823K-RC
QUANTITY
RL622-823K-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of RL622-823K-RC
Internal Part NumberEIS-RL622-823K-RC
Material - CoreFerrite
Inductance82mH
Tolerance±10%
Current Rating20mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)212 Ohm Max
Q @ Freq20 @ 79.6kHz
Frequency - Self Resonant100kHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test79.6kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL622-823K-RC
Related LinksRL622-, RL622-823K-RC Datasheet, Bourns Inc. Distributor
RL622-823K-RC Details Description
Related parts for RL622-823K-RC
CAP CER 0.082UF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
KIT REF DESIGN BLUEPLAYER MP3 datasheet.pdf
IC TRANSP LATCH 16BIT D 48-SSOP datasheet.pdf
DURA-FLEX 2.07" BLACK 50' datasheet.pdf
RES 100 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT SKT datasheet.pdf