Susumu RL7520WS-R15-F
RL7520WS-R15-F picture photo
Mfg. Part Number
RL7520WS-R15-F
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.15 OHM 1% 2W 0830
Datasheet Download
RL7520WS-R15-F.pdf
Availability of RL7520WS-R15-F
QUANTITY
RL7520WS-R15-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL7520WS-R15-F
Internal Part NumberEIS-RL7520WS-R15-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRL Current Sense Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductRL Series - Low Resistance Current Sensors
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.15
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseWide 3008 (2075 Metric), 0830
Supplier Device Package0830
Size / Dimension0.079" L x 0.295" W (2.00mm x 7.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL7520WS-R15-F
Related LinksRL7520W, RL7520WS-R15-F Datasheet, Susumu Distributor
RL7520WS-R15-F Details Description
Related parts for RL7520WS-R15-F
IC CPLD 128MC 15NS 84PLCC datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 3% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 13pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
THERMAL PAD L37-3 35X35X0.6MM datasheet.pdf
RES 309 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/16 WHT 25X4' datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
FUSE 32A 440V AC BS88 datasheet.pdf