Susumu RL7520WT-R047-G
RL7520WT-R047-G picture photo
Mfg. Part Number
RL7520WT-R047-G
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.047 OHM 2% 2W 0830
Datasheet Download
RL7520WT-R047-G.pdf
Availability of RL7520WT-R047-G
QUANTITY
RL7520WT-R047-G Order Process
Ship out your order
Specifications of RL7520WT-R047-G
Internal Part NumberEIS-RL7520WT-R047-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRL Current Sense Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductRL Series - Low Resistance Current Sensors
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.047
Tolerance±2%
Power (Watts)2W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseWide 3008 (2075 Metric), 0830
Supplier Device Package0830
Size / Dimension0.079" L x 0.295" W (2.00mm x 7.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL7520WT-R047-G
Related LinksRL7520W, RL7520WT-R047-G Datasheet, Susumu Distributor
RL7520WT-R047-G Details Description
Related parts for RL7520WT-R047-G
TERM BLOCK PLUG 12POS 7.62MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 35DEG 3POS 5MM datasheet.pdf
XFRMR FLYBCK FOR 100KHZ SWITCHER datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 420-450MHZ STUB TN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 14DFN datasheet.pdf