Bourns Inc. RLB0912-681KL
RLB0912-681KL picture photo
Mfg. Part Number
RLB0912-681KL
Brief Description
FIXED IND 680UH 250MA 2.3 OHM TH
Datasheet Download
RLB0912-681KL.pdf
Availability of RLB0912-681KL
QUANTITY
RLB0912-681KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLB0912-681KL
Internal Part NumberEIS-RLB0912-681KL
Standard Package200
Material - CoreFerrite
Inductance680µH
Tolerance±10%
Current Rating250mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.3 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant2.3MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.343" Dia (8.70mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLB0912-681KL
Related LinksRLB091, RLB0912-681KL Datasheet, Bourns Inc. Distributor
RLB0912-681KL Details Description
Related parts for RLB0912-681KL
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1.8UF 50V Z5U 2225 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 300MA 1.87 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711 datasheet.pdf
FIXED IND 4.3NH 1.8A 44 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A datasheet.pdf