TE Connectivity AMP Connectors RLP73V3AR020JTE
RLP73V3AR020JTE picture photo
Mfg. Part Number
RLP73V3AR020JTE
Brief Description
RES SMD 0.02 OHM 5% 2W 2512
Datasheet Download
RLP73V3AR020JTE.pdf
Availability of RLP73V3AR020JTE
QUANTITY
RLP73V3AR020JTE Order Process
Ship out your order
Specifications of RLP73V3AR020JTE
Internal Part NumberEIS-RLP73V3AR020JTE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.02
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLP73V3AR020JTE
Related LinksRLP73V3, RLP73V3AR020JTE Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RLP73V3AR020JTE Details Description
Related parts for RLP73V3AR020JTE
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
HEAT SINK 57.5 X 57.5 X 12.5MM datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC 12BIT ADC CONV .3" 28-DIP datasheet.pdf
IC SOC SHDSL DUAL-CH 324-LBGA datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 8" 1MM 24POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf