Rohm Semiconductor RLZTE-114.7A
RLZTE-114.7A picture photo
Mfg. Part Number
RLZTE-114.7A
Brief Description
DIODE ZENER 4.7V 500MW LLDS
Datasheet Download
RLZTE-114.7A.pdf
Availability of RLZTE-114.7A
QUANTITY
RLZTE-114.7A Order Process
Ship out your order
Specifications of RLZTE-114.7A
Internal Part NumberEIS-RLZTE-114.7A
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.7V
Tolerance±3%
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)25 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 1V
Supplier Device PackageLLDS
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLZTE-114.7A
Related LinksRLZTE-, RLZTE-114.7A Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
RLZTE-114.7A Details Description
Related parts for RLZTE-114.7A
RES 5.6K OHM 1/8W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.5MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
LENS FOR NICHIA 153 datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 5A PCB datasheet.pdf
MULTI-PAIR 18COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
4P 4C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf