Hirose Electric Co Ltd RM-15TJD-12S
RM-15TJD-12S picture photo
Mfg. Part Number
RM-15TJD-12S
Brief Description
JACK EXT. W/SOCKET INSERT-12 CON
Datasheet Download
RM-15TJD-12S.pdf
Availability of RM-15TJD-12S
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RM-15TJD-12S Order Process
Ship out your order
Specifications of RM-15TJD-12S
Internal Part NumberEIS-RM-15TJD-12S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Connector TypeJack, Female Sockets
Number of Positions12
Shell Size - Insert15
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact Finish Thickness-
Current Rating5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM-15TJD-12S
Related LinksRM-15T, RM-15TJD-12S Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
RM-15TJD-12S Details Description
Related parts for RM-15TJD-12S
IDC CABLE - MCG64K/MC64G/MCG64K datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 5V 8-SOIC datasheet.pdf
DUAL INSP GAUGE 228P RECPT datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 42.8MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC PWR AMP RF 4W TO-270-16 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK 4POS 15MM R/A PCB datasheet.pdf
SAK 2.5 CU/32 KRG BN datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf