Hirose Electric Co Ltd RM12BJB-5S(07)
RM12BJB-5S(07) picture photo
Mfg. Part Number
RM12BJB-5S(07)
Brief Description
RM 12 JACK 5 POS. W/SOCKET
Datasheet Download
RM12BJB-5S(07).pdf
Availability of RM12BJB-5S(07)
QUANTITY
RM12BJB-5S(07) Order Process
Ship out your order
Specifications of RM12BJB-5S(07)
Internal Part NumberEIS-RM12BJB-5S(07)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
PackagingBulk
Connector TypeJack, Female Sockets
Number of Positions5
Contact Finish Thickness-
Current Rating5A
Voltage - Rated350VAC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM12BJB-5S(07)
Related LinksRM12BJB, RM12BJB-5S(07) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
RM12BJB-5S(07) Details Description
Related parts for RM12BJB-5S(07)
KWIK STRAP GREEN 1/2 X 6" datasheet.pdf
IC MPU MPC74XX 1.0GHZ 360FCCBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 3700UF 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 85POS STRGHT PINS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38MM 100VAC TERM datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM TACH 12VDC datasheet.pdf