Hirose Electric Co Ltd RM15QRD-12PH(71)
RM15QRD-12PH(71) picture photo
Mfg. Part Number
RM15QRD-12PH(71)
Brief Description
CONN RCPT 12POS JAM NUT PIN
Datasheet Download
RM15QRD-12PH(71).pdf
Availability of RM15QRD-12PH(71)
QUANTITY
RM15QRD-12PH(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of RM15QRD-12PH(71)
Internal Part NumberEIS-RM15QRD-12PH(71)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions12
Shell Size - Insert15
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Rear Side Nut
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM15QRD-12PH(71)
Related LinksRM15QRD-, RM15QRD-12PH(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
RM15QRD-12PH(71) Details Description
Related parts for RM15QRD-12PH(71)
DIODE ZENER 47V 300MW SOD523 datasheet.pdf
IC FIFO 65536X18 10NS 80QFP datasheet.pdf
DIODE GPP 1PH 4A 100V GPP GBU datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 20MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
MODULE DDR SDRAM 512MB 200SODIMM datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 4A 125V datasheet.pdf