Hirose Electric Co Ltd RM15WTPZA-10P(72)
RM15WTPZA-10P(72) picture photo
Mfg. Part Number
RM15WTPZA-10P(72)
Brief Description
CONN PLUG 10POS INLINE PIN
Datasheet Download
RM15WTPZA-10P(72).pdf
Availability of RM15WTPZA-10P(72)
QUANTITY
RM15WTPZA-10P(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of RM15WTPZA-10P(72)
Internal Part NumberEIS-RM15WTPZA-10P(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileWaterproof Power Connectors - Hirose
Standard Package1
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions10
Contact FinishGold
FeaturesBackshell
Contact Finish Thickness-
Current Rating5A
Voltage - Rated350VAC, 490VDC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM15WTPZA-10P(72)
Related LinksRM15WTPZ, RM15WTPZA-10P(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
RM15WTPZA-10P(72) Details Description
Related parts for RM15WTPZA-10P(72)
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
TOOL INSERTION 20POS 2ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 47UF 50V AXIAL datasheet.pdf