Hirose Electric Co Ltd RM15WTPZA-12P(72)
RM15WTPZA-12P(72) picture photo
Mfg. Part Number
RM15WTPZA-12P(72)
Brief Description
CONN PLUG 12POS CABLE PIN
Datasheet Download
RM15WTPZA-12P(72).pdf
Availability of RM15WTPZA-12P(72)
QUANTITY
RM15WTPZA-12P(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of RM15WTPZA-12P(72)
Internal Part NumberEIS-RM15WTPZA-12P(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileWaterproof Power Connectors - Hirose
Standard Package1
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions12
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating5A
Voltage - Rated350VAC, 490VDC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM15WTPZA-12P(72)
Related LinksRM15WTPZ, RM15WTPZA-12P(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
RM15WTPZA-12P(72) Details Description
Related parts for RM15WTPZA-12P(72)
CAP FILM 2400PF 5% 2.5KVDC RAD datasheet.pdf
IC LINE RCVR RS485 QUAD 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
THYRISTOR 190V 250A SMB datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T SOLDER NONSHO datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8MSOP datasheet.pdf
LED XLAMP XP-G 3750K WHITE SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf