Hirose Electric Co Ltd RM15WTRZ-10P(72)
RM15WTRZ-10P(72) picture photo
Mfg. Part Number
RM15WTRZ-10P(72)
Brief Description
CONN RCPT 10POS PNL MNT PIN
Datasheet Download
RM15WTRZ-10P(72).pdf
Availability of RM15WTRZ-10P(72)
QUANTITY
RM15WTRZ-10P(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of RM15WTRZ-10P(72)
Internal Part NumberEIS-RM15WTRZ-10P(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileWaterproof Power Connectors - Hirose
Standard Package1
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions10
Shell Size - Insert15
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Rear Side Nut
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating5A
Voltage - Rated350VAC, 490VDC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM15WTRZ-10P(72)
Related LinksRM15WTRZ, RM15WTRZ-10P(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
RM15WTRZ-10P(72) Details Description
Related parts for RM15WTRZ-10P(72)
CONN RCPT WATERPROOF 12POS MALE datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
IC VOLT REG MULTIPHASE 40TQFN datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 185MA 2.8 OHM datasheet.pdf
2 CH DA1855A WITH RACKMOUNT datasheet.pdf
HALF HARNESS SUPPORT datasheet.pdf
RESONATOR CER 12.00MHZ SMD datasheet.pdf