Hirose Electric Co Ltd RM15WTRZA-2P(72)
RM15WTRZA-2P(72) picture photo
Mfg. Part Number
RM15WTRZA-2P(72)
Brief Description
CONN RCPT 2POS JAM NUT PIN
Datasheet Download
RM15WTRZA-2P(72).pdf
Availability of RM15WTRZA-2P(72)
QUANTITY
RM15WTRZA-2P(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of RM15WTRZA-2P(72)
Internal Part NumberEIS-RM15WTRZA-2P(72)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions2
Shell Size - Insert15
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating10A
Voltage - Rated600VAC, 840VDC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM15WTRZA-2P(72)
Related LinksRM15WTRZ, RM15WTRZA-2P(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
RM15WTRZA-2P(72) Details Description
Related parts for RM15WTRZA-2P(72)
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 32-DIP datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 100MA TO-46 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 2A TO220-4 datasheet.pdf
IC TXRX RS485 20MBPS 10-DFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
18P MTA100 CONN ASSY TAPE LF datasheet.pdf
IC FPGA 268 I/O 388BGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf