Hirose Electric Co Ltd RM15WTRZB-10P(71)
RM15WTRZB-10P(71) picture photo
Mfg. Part Number
RM15WTRZB-10P(71)
Brief Description
CONN RCPT 10POS PNL MNT PIN
Datasheet Download
RM15WTRZB-10P(71).pdf
Availability of RM15WTRZB-10P(71)
QUANTITY
RM15WTRZB-10P(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of RM15WTRZB-10P(71)
Internal Part NumberEIS-RM15WTRZB-10P(71)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions10
Shell Size - Insert15
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating5A
Voltage - Rated350VAC, 490VDC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM15WTRZB-10P(71)
Related LinksRM15WTRZ, RM15WTRZB-10P(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
RM15WTRZB-10P(71) Details Description
Related parts for RM15WTRZB-10P(71)
DSUB CABLE - CMM25G/AE25M/CMM25G datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS WALL MT PINS datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
FIXED IND 800NH 17.8A 2.5 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
COMBO-D 36X4 PIN RA datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.24UF RADIAL datasheet.pdf