Susumu RM2012A-104/104-PBVW10
RM2012A-104/104-PBVW10 picture photo
Mfg. Part Number
RM2012A-104/104-PBVW10
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES NETWORK 2 RES 100K OHM 0805
Datasheet Download
RM2012A-104/104-PBVW10.pdf
Availability of RM2012A-104/104-PBVW10
QUANTITY
RM2012A-104/104-PBVW10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RM2012A-104/104-PBVW10
Internal Part NumberEIS-RM2012A-104/104-PBVW10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRM
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric), Long Side Terminals
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM2012A-104/104-PBVW10
Related LinksRM2012A-104, RM2012A-104/104-PBVW10 Datasheet, Susumu Distributor
RM2012A-104/104-PBVW10 Details Description
Related parts for RM2012A-104/104-PBVW10
IC 3.3V PLL CLOCK DRIVER 52-TQFP datasheet.pdf
IC WATCH CIRCUIT 10HVSON datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP POLYMER 120UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
RES 59 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH CAP datasheet.pdf
BCZ 3.81/09/270F SN OR BX datasheet.pdf
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf