Susumu RM2012B-104/104-NWXL10
RM2012B-104/104-NWXL10 picture photo
Mfg. Part Number
RM2012B-104/104-NWXL10
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 100K OHM 0805
Datasheet Download
RM2012B-104/104-NWXL10.pdf
Availability of RM2012B-104/104-NWXL10
QUANTITY
RM2012B-104/104-NWXL10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RM2012B-104/104-NWXL10
Internal Part NumberEIS-RM2012B-104/104-NWXL10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRM
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.05%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric), Long Side Terminals
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM2012B-104/104-NWXL10
Related LinksRM2012B-104, RM2012B-104/104-NWXL10 Datasheet, Susumu Distributor
RM2012B-104/104-NWXL10 Details Description
Related parts for RM2012B-104/104-NWXL10
FIXED IND 680UH 80MA 11.8 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 910PF 2.5KV NP0 2220 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 21POS SNGL TIN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 1X16 28TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG HSING 8Q8 SZ25 N KEY datasheet.pdf
RES 3.88K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf