Hirose Electric Co Ltd RM21TR-20S(71)
RM21TR-20S(71) picture photo
Mfg. Part Number
RM21TR-20S(71)
Brief Description
CONN RCPT 20POS JAM NUT SKT
Datasheet Download
RM21TR-20S(71).pdf
Availability of RM21TR-20S(71)
QUANTITY
RM21TR-20S(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of RM21TR-20S(71)
Internal Part NumberEIS-RM21TR-20S(71)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions20
Contact Finish Thickness-
Current Rating5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM21TR-20S(71)
Related LinksRM21TR-, RM21TR-20S(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
RM21TR-20S(71) Details Description
Related parts for RM21TR-20S(71)
RES 51 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
FILTER RFI PWR LINE MED .250 10A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
DIFFUSER datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 21.5 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 4POS 5.08MM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC datasheet.pdf
CTV 19C 19#20 SKT PLUG datasheet.pdf
TRANSCEIVER RF 868MHZ UART datasheet.pdf