Adesto Technologies RM25C32C-BSNC-B
RM25C32C-BSNC-B picture photo
Mfg. Part Number
RM25C32C-BSNC-B
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SERIAL CBRAM 32KB 8SOIC
Datasheet Download
RM25C32C-BSNC-B.pdf
Availability of RM25C32C-BSNC-B
QUANTITY
RM25C32C-BSNC-B Order Process
Ship out your order
Specifications of RM25C32C-BSNC-B
Internal Part NumberEIS-RM25C32C-BSNC-B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package98
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTube
Format - MemoryCBRAM - Serial
Memory TypeCBRAM
Memory Size32kb (32B Page Size)
Speed5MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM25C32C-BSNC-B
Related LinksRM25C32, RM25C32C-BSNC-B Datasheet, Adesto Technologies Distributor
RM25C32C-BSNC-B Details Description
Related parts for RM25C32C-BSNC-B
CONN JACK 10POS FEMALE SLD GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/CAP 28-SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 20% 2824 datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 10POS 10.16MM datasheet.pdf
IC CLOCK MODEM FAX ISO 16SOIC datasheet.pdf
CABLE TIE MOUNT WINGED datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf