Susumu RM3216A-102/202-PBVW10
RM3216A-102/202-PBVW10 picture photo
Mfg. Part Number
RM3216A-102/202-PBVW10
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 1206
Datasheet Download
RM3216A-102/202-PBVW10.pdf
Availability of RM3216A-102/202-PBVW10
QUANTITY
RM3216A-102/202-PBVW10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RM3216A-102/202-PBVW10
Internal Part NumberEIS-RM3216A-102/202-PBVW10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRM
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)1k, 2k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Long Side Terminals
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM3216A-102/202-PBVW10
Related LinksRM3216A-102, RM3216A-102/202-PBVW10 Datasheet, Susumu Distributor
RM3216A-102/202-PBVW10 Details Description
Related parts for RM3216A-102/202-PBVW10
RES SMD 107K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XR16C2850 48TQFP datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.57 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100" GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH 4PDT 0.5A 125V datasheet.pdf
IC FPGA 369 I/O 484FBGA datasheet.pdf
OSC VCTCXO 13.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf
TV 26C 26#20 SKT RECP datasheet.pdf
26500 2C 2#20 SKT RECP datasheet.pdf
Precision Low Drift 2.048 V/2.5 V/4.096 V/ 5.0 V SOT-23 Reference with Shutdown IC datasheet.pdf