Susumu RM3216B-102/203-PBVW10
RM3216B-102/203-PBVW10 picture photo
Mfg. Part Number
RM3216B-102/203-PBVW10
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES MULT OHM 1206
Datasheet Download
RM3216B-102/203-PBVW10.pdf
Availability of RM3216B-102/203-PBVW10
QUANTITY
RM3216B-102/203-PBVW10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RM3216B-102/203-PBVW10
Internal Part NumberEIS-RM3216B-102/203-PBVW10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRM
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1k, 20k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Long Side Terminals
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM3216B-102/203-PBVW10
Related LinksRM3216B-102, RM3216B-102/203-PBVW10 Datasheet, Susumu Distributor
RM3216B-102/203-PBVW10 Details Description
Related parts for RM3216B-102/203-PBVW10
SWITCH KNOB ROUND ALT 2POS DPDT datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12M OHM 1% 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 40COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 14DIP datasheet.pdf
SAFETY MAT 1200X1250MM datasheet.pdf
RES 33 OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
MACHINE CRIMP ACCY datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf