Sullins Connector Solutions RMA50DRMZ-S273
RMA50DRMZ-S273 picture photo
Mfg. Part Number
RMA50DRMZ-S273
Brief Description
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW
Datasheet Download
RMA50DRMZ-S273.pdf
Availability of RMA50DRMZ-S273
QUANTITY
RMA50DRMZ-S273 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMA50DRMZ-S273
Internal Part NumberEIS-RMA50DRMZ-S273
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row50
Number of Positions100
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Side Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMA50DRMZ-S273
Related LinksRMA50DR, RMA50DRMZ-S273 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RMA50DRMZ-S273 Details Description
Related parts for RMA50DRMZ-S273
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
OSC XO 311.04MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 40-160VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 400W datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 250 OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
CAP 68 UF 20% 50 V datasheet.pdf