Sullins Connector Solutions RMC15DREI-S734
RMC15DREI-S734 picture photo
Mfg. Part Number
RMC15DREI-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET
Datasheet Download
RMC15DREI-S734.pdf
Availability of RMC15DREI-S734
QUANTITY
RMC15DREI-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMC15DREI-S734
Internal Part NumberEIS-RMC15DREI-S734
Series-
PackagingTray
Number of Positions30
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMC15DREI-S734
Related LinksRMC15DR, RMC15DREI-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RMC15DREI-S734 Details Description
Related parts for RMC15DREI-S734
CONN HEADER 15POS 2.5MM VERT TIN datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
RES 560K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.25A 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
KIT BASIC NS9750 NET+WORKS datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS T/H datasheet.pdf