Sullins Connector Solutions RMC15DRES
RMC15DRES picture photo
Mfg. Part Number
RMC15DRES
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET
Datasheet Download
RMC15DRES.pdf
Availability of RMC15DRES
QUANTITY
RMC15DRES Order Process
Ship out your order
Specifications of RMC15DRES
Internal Part NumberEIS-RMC15DRES
Series-
PackagingTube
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorGreen
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMC15DRES
Related LinksRMC1, RMC15DRES Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RMC15DRES Details Description
Related parts for RMC15DRES
RES SMD 0.22 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 3.12K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 3.67A 53.3 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
500 TB SOCKET CLOSE 45D datasheet.pdf
RES SMD 1.82KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.47 OHM 1% 300W datasheet.pdf