Sullins Connector Solutions RMC50DRYS-S734
RMC50DRYS-S734 picture photo
Mfg. Part Number
RMC50DRYS-S734
Datasheet Download
RMC50DRYS-S734.pdf
Availability of RMC50DRYS-S734
QUANTITY
RMC50DRYS-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMC50DRYS-S734
Internal Part NumberEIS-RMC50DRYS-S734
Series-
PackagingTray
Number of Positions100
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorGreen
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMC50DRYS-S734
Related LinksRMC50DR, RMC50DRYS-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RMC50DRYS-S734 Details Description
Related parts for RMC50DRYS-S734
RES SMD 7.32K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 5.1KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OTP 16KBIT 6TSOC datasheet.pdf
RES SMD 5.1M OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 910MA 240 MOHM datasheet.pdf
TOUCH DISPL FUSION 10 10.1" PCAP datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 6.0000MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
2.54MM SRSW SMT HDR W/O CAP datasheet.pdf