Sullins Connector Solutions RMC50DRYS-S93
RMC50DRYS-S93 picture photo
Mfg. Part Number
RMC50DRYS-S93
Datasheet Download
RMC50DRYS-S93.pdf
Availability of RMC50DRYS-S93
QUANTITY
RMC50DRYS-S93 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMC50DRYS-S93
Internal Part NumberEIS-RMC50DRYS-S93
Series-
PackagingTray
Number of Positions100
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorGreen
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMC50DRYS-S93
Related LinksRMC50D, RMC50DRYS-S93 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RMC50DRYS-S93 Details Description
Related parts for RMC50DRYS-S93
CONVERTR 3.3V 8A 18-60 VIN HORZ datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK PCB 12POS OR datasheet.pdf
CONN MINI UHF JACK 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RELAY OPTO 80V 0.12A SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 24POS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC MMIC AMP 15-20GHZ PHEMT 16SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf