Stackpole Electronics Inc. RMCF0603FT4M64
RMCF0603FT4M64 picture photo
Mfg. Part Number
RMCF0603FT4M64
Brief Description
RES SMD 4.64M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RMCF0603FT4M64.pdf
Availability of RMCF0603FT4M64
QUANTITY
RMCF0603FT4M64 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF0603FT4M64
Internal Part NumberEIS-RMCF0603FT4M64
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF0603FT4M64
Related LinksRMCF060, RMCF0603FT4M64 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF0603FT4M64 Details Description
Related parts for RMCF0603FT4M64
RES SMD 330 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 16V 9.6A IPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
POLARIZING KEY datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
EVALUATION MODULE TPS82085 datasheet.pdf
CAP FILM 4.7 UF 10% 250VDC datasheet.pdf