Stackpole Electronics Inc. RMCF0603JT13M0
RMCF0603JT13M0 picture photo
Mfg. Part Number
RMCF0603JT13M0
Brief Description
RES SMD 13M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RMCF0603JT13M0.pdf
Availability of RMCF0603JT13M0
QUANTITY
RMCF0603JT13M0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF0603JT13M0
Internal Part NumberEIS-RMCF0603JT13M0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF0603JT13M0
Related LinksRMCF060, RMCF0603JT13M0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF0603JT13M0 Details Description
Related parts for RMCF0603JT13M0
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
HEADER 36POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 24VOUT datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 3.3VOUT 5W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 100V 12A DO4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
GROUNDING BUSBAR KITS 19 483MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Crimp datasheet.pdf