Stackpole Electronics Inc. RMCF1206FT1M69
RMCF1206FT1M69 picture photo
Mfg. Part Number
RMCF1206FT1M69
Brief Description
RES SMD 1.69M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RMCF1206FT1M69.pdf
Availability of RMCF1206FT1M69
QUANTITY
RMCF1206FT1M69 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF1206FT1M69
Internal Part NumberEIS-RMCF1206FT1M69
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.69M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF1206FT1M69
Related LinksRMCF120, RMCF1206FT1M69 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF1206FT1M69 Details Description
Related parts for RMCF1206FT1M69
RES ARRAY 2 RES 330K OHM 1008 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TRIAC 400V 10A TO263 datasheet.pdf
SWITCH DIP 2POS HALF PITCH SMD datasheet.pdf
MOD PWR IN/SW 2PL SLD 1.2MM PNL datasheet.pdf
CONV DC-DC 48VIN 3A 3.3V SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD SINGLE 6POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 2POS SLD CUP datasheet.pdf
ELBOW M12 CBL FOR M18L&LC SEN 5M datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT PIN datasheet.pdf