Stackpole Electronics Inc. RMCF1206FT3M30
RMCF1206FT3M30 picture photo
Mfg. Part Number
RMCF1206FT3M30
Brief Description
RES SMD 3.3M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RMCF1206FT3M30.pdf
Availability of RMCF1206FT3M30
QUANTITY
RMCF1206FT3M30 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF1206FT3M30
Internal Part NumberEIS-RMCF1206FT3M30
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF1206FT3M30
Related LinksRMCF120, RMCF1206FT3M30 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF1206FT3M30 Details Description
Related parts for RMCF1206FT3M30
LED 7-SEG .56 QUAD RED CC MULT datasheet.pdf
CAP CER 13PF 150V 0605 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.8V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 24V datasheet.pdf
FIXED IND 2.4UH 13A 3.9 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf